МІНЕРАЛЬНА ВАТА - РІЗНОВИДИ, ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ПОРАДИ ЩОДО ВИБОРУ

Як виглядає мінеральна вата і для чого вона призначена, знають практично всі, хто стикався з питанням ремонту чи будівництва. Але мало хто знає, що цей матеріал може відрізнятися один від одного за кількома ознаками, які більшою мірою визначають його область застосування. У цій статті ми розберемося з різновидами мінеральної вати, вивчимо їх технічні характеристики і відповімо на питання, яку мінеральну вату краще вибрати для досягнення оптимального результату при виконанні тих чи інших видів робіт.

Мінеральна вата: різновиди матеріалу

Всі види мінеральної вати можна класифікувати по вихідному матеріалу, з якого вона виготовляється; за своїм виглядом, а вірніше формі; щільності і додатковим, якщо можна так сказати, опціях. Почнемо по порядку від самого простого до складного.

1. Вихідний матеріал для виготовлення мінеральної вати - саме він задає всі основні характеристики цього утеплювача. Стандартна мінеральна вата виготовляється зі звичайного скла методом його нагрівання і витягування в тонке волокно. В принципі, цей процес характерний для будь-якого виду даного матеріалу і нагадує собою приготування солодкої вати, яку так люблять всі діти. Крім скла, для виготовлення мінеральної вати може використовуватися шлак, який залишається після переробки руди чорних і кольорових металів (це технічний утеплювач, який застосовується в ремонті промислових будівель). Третій вид цього утеплювача називається в народі кам’яна мінеральна вата, її виготовляють з доломіту, базальту, вапняку і діабазу - цей матеріал відносять до надщільним утеплителям, які використовують для зовнішнього утеплення будівель. Кам’яну мінеральну вату сміливо можна назвати кращою, так як її характеристики найвищі на сьогоднішній день - це і температура плавлення, що досягає 1000 ° C, і рекордно низька теплопровідність мінеральної вати, і найвища, порівняно з іншими її аналогами, щільність, а також пружність.

2. Форма. Тут можна зустріти три основні види цього матеріалу. Утеплювач мінеральна вата може виготовлятися у вигляді рулонів, плит або, як їх ще називають, матів, а також в безформному стані. Остання наноситься на поверхню за допомогою спеціального обладнання. Про ці відмінності можна сказати тільки одне - теплоізоляційні плити з мінеральної вати (або їх рулонний аналог) дуже зручний в роботі, але, на відміну від безформного матеріалу, який наноситься за допомогою компресора і заповнює в буквальному сенсі слова все пори і тріщини утеплюваної поверхні, менш ефективний. Але ненабагато.

3. Щільність мінеральної вати. Тут можна виділити чотири різновиди цього матеріалу - звичайна мінеральна вата, чия щільність становить 100-200кг / м3, мінеральний повсть з щільністю 100-150кг / м3, напівтвердий утеплювач (70-300кг / м3) і жорстка мінеральна вата для утеплення фасадів, щільність якої становить від 100 до 400кг / м3.

4. Додаткова оснастка або спеціальна мінеральна вата, що має вузькоспеціалізоване призначення. Використовувати її для звичайного утеплення чого-небудь економічно недоцільно. Йдеться про покритої шаром фольги мінеральній ваті (вона застосовується для утеплення саун та інших термоізольованих приміщень); мінеральній ваті з вітро- або паробарьєром (відмінне рішення для вентильованих фасадів); і так званої разноплотной мінеральній ваті, до завдань якої входить вирішення кліматичних умов у різних приміщеннях.

В принципі, це все, що можна сказати за видами мінеральних утеплювачів, але далеко ще не все, що необхідно знати для його правильного вибору.

Мінеральна вата: технічні характеристики

Не будемо впроваджуватися в глибокі матерії і вивчати ті технічні характеристики мінеральної вати, які не потрібні при виборі цього матеріалу. В принципі, якщо мова йде про несамостійному виборі та його використанні, то знання цих параметрів взагалі вам не буде потрібно. Будівельна організація підбере для вас той матеріал, який необхідний саме у вашій ситуації. Але якщо все-таки вам доведеться самим купувати утеплювач, то тоді вам знадобиться знати тільки найважливіші параметри. До них можна віднести наступні технічні характеристики.

1. Щільність. Про неї ми вже говорили вище, і тут залишається тільки додати одне - самий щільний матеріал застосовується для утеплення стін зовні, коли потрібно отримати досить міцну поверхню. Низька щільність мінеральної вати використовується для установки всередині стіни, коли вона з двох сторін оточується цеглою або яким-небудь іншим блоковим матеріалом. Ну а теплоізоляційні мати з мінеральної вати середньої щільності застосовують при внутрішньому утепленні будь-яких поверхонь.

2. Товщина мінеральної вати - саме від цього показника в більшості випадків залежить здатність поверхні утримувати тепло в будинку або квартирі. Занадто буквально цей момент розуміти не варто - він є виключно розрахунковим, при обчисленні якого враховується багато факторів. В середньому ж можна сказати, що практично вся мінеральна вата виробляється товщиною від 50 до 100мм - в принципі, вона може бути і товщі, якщо ви оформите спецзамовлення безпосередньо на підприємстві. Зазвичай товщина мінеральної вати не є проблемою - навіть якщо розрахунки показують, що цей матеріал потрібно укладати шаром в 300мм, то його завжди можна досягти установкою утеплювача в кілька шарів.

3. Розміри мінеральної вати. Вони знаходяться в межах певних стандартів, які враховують всілякі варіанти укладання мінеральної вати. Якщо говорити про рулонном матеріалі, то його ширина становить від 1000 до 1200мм, а довжина, в залежності від ширини, може варіюватися від 6250мм до 10000мм. Закон тут простий - в рулоні повинно знаходитися або 10 кв.м., або 15 кв.м. мінеральної вати. Що стосується мінеральної вати, виробленої в плитах, то тут все габарити є фіксованими і складають 1250х610мм.

Це все, що необхідно знати для правильного вибору утеплювача під назвою «мінеральна вата».

Виробники мінеральних утеплювачів: кому віддати перевагу

До всього вишенапісанного додати можна тільки одне - це вибір виробника, на якому лежить повна відповідальність за якість цього будівельного матеріалу. На даний момент на вітчизняному ринку якісну мінеральну вату представляють лише чотири компанії. Саме вони забезпечують всі потреби сучасного будівельного ринку.

1. В першу чергу можна відзначити мінеральний утеплювач Ізовер і грамотний підхід цього виробника до випуску своєї продукції. Під егідою цієї торгової марки проводиться виключно спеціалізований утеплювач. Можна зустріти мінеральну вату для утеплення покрівлі, плаваючої підлоги, вентильованого фасаду, Оштукатуривать утеплювач і, природно, універсальний, який виробляють більшість компаній.

2. Практично такий же підхід до виробництва даної продукції, тільки з великим покрівельним ухилом, обрала для себе компанія «Урса». У зв’язку з цим щільність їх утеплювача не висока. Але не варто помилятися - щільність не надає особливого впливу на здатність утримувати цим матеріалом тепло. Тут справа у звичайній спеціалізації - просто дана компанія знайшла саме цю нішу для своєї продукції.

3. Кнауф. Ця компанія зробила ставку на утеплювач, використовуваний для ізоляції перекриттів покрівлі і стін без навантаження матеріалу - серед продукції компанії Кнауф ви не зустрінете дуже щільної мінеральної вати для утеплення фасадів з подальшою штукатуркою мінеральної вати. 4. Роквул. Вони пропонують практично весь можливий спектр мінерального утеплювача, починаючи від універсальних матеріалів і закінчуючи спеціальними. Продукція цієї компанії відрізняється лояльністю цін.

Існують і інші підприємства, що випускають мінеральну вату, але так уже склалося, що саме продукція вищевказаних компаній повністю зайняла наш вітчизняний ринок будівельних матеріалів, і мінеральна вата інших торгових марок просто не в змозі протиснутися на нього.

За матеріалами http://montagnik.com